Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Porsche vyrobilo 190 tisíc aut za rok, dvě třetiny jsou SUV

Info

12.01.2015

Nástup modelu Macan pomohl značce Porsche k rekordním prodejním výsledkům. Očekává se, že meta 200 tisíc vyrobených aut za rok padne už letos, o tři roky dříve, než automobilka plánovala.

Německý specialista na sportovní a rychlé vozy je ve výtečné kondici. V roce 2014 prodal o 17 % více aut než o rok dřív, suma 189 849 kusů předčila očekávání. Automobilka původně chtěla v roce 2018 dosáhnout 200 tisíc prodaných aut, teď ale sama tvrdí, že tuto metu pokoří už letos.

Výrazným příspěvkem k růstu prodejů bylo rozšíření nabídky o menší SUV Macan. Během loňského roku stihli v Porsche dodat zákazníkům 45 tisíc kusů, přičemž 75 % zákazníků značka získala u konkurence. V Evropě se prodalo 15 tisíc Macanů, což značí hned dvě zajímavé skutečnosti – jednak se většina exemplářů prodá v zámoří a zároveň se nový model stal nejprodávanějším Porsche v Evropě.

Růst v roce 2014 vykázal také luxusní liftback Panamera (+13 %) a i klasická řada 911 se svými 30 tisíci kusy překonala výsledek z předchozího roku. Větší SUV zůstalo navzdory poklesu se svými zhruba 80 tisíci prodanými kusy nejžádanějším Porsche. V letošním roce se dá očekávat opětovný nárůst odbytu, protože prodej modernizovaného provedení se teprve rozebíhá.

V pozadí těchto aktuálních údajů se skrývají dvě zajímavá fakta. Jednak dvě třetiny prodaných Porsche jsou SUV, ačkoliv image této značky je spojená hlavně se sportovními a závodními vozy. A jednak automobilka Porsche vytváří těžko uvěřitelných 20 % zisku celého koncernu Volkswagen, který celkem vyrábí přes 9 milionů aut ročně...

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: