Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Buick Cascada je kabrioletem Opel pro USA

Premiéry

11.01.2015

Značka Buick představuje svůj první otevřený model po 25 letech. Pro USA novinka, pro nás nikoli: je to Cascada. Opel Cascada.

Letošní autosalon v Detroitu se stal místem premiéry pro nový Buick Cascada modelového roku 2016. Jak jistě tušíte, jde vlastně jen o minimálně upravený Opel Cascada představený v roce 2013. Po technické stránce Cascada vychází z aktuální generace modelu Astra a nahradila v roce 2010 ukončený tradiční model Opel Astra TwinTop.

Na první pohled si na americké novince všimneme zejména specifických emblémů značky Buick a dodatečných obrysových svítilen po stranách předního nárazníku. Elektricky ovládanou plátěnou střechu lze plně otevřít, nebo zavřít za 17 s, manipulovat s ní lze při rychlostech až 50 km/h.

Psali jsme: Test - Opel Cascada 2.0 TDCI Cosmo

Detaily k Buicku Cascada zatím k dispozici nemáme, zákazníci se ale mohou těšit na kvalitní čalounické materiály (plasty se zřejmě obejdou beze změn) a bohatou výbavu včetně zábavního systému IntelliLink se sedmipalcovým dotykovým motorem či podavače bezpečnostních pásů na sedadlech vpředu. K vyšší úrovni bezpečnosti přispějí samočinné stěrače, varování před nechtěným opuštěním jízdního pruhu, couvací kamera nebo výsuvné oblouky za hlavovými opěrkami zadních sedadel.

Zatímco v Evropě je Cascada k dispozici s celou řadou pohonných jednotek, Buick Cascada zřejmě bude nabízen s jedinou, a to tou nejvýkonnější. Jde o moderní zážehový čtyřválec 1,6i Turbo s přímým vstřikováním, výkonem 200 koní (147 kW) při 5 500 ot./min. a točivým momentem 300 Nm (krátkodobě při overboostu, dlouhodobě 260 Nm). Ačkoli v Evropě je tento motor kombinován pouze s šestistupňovou manuální převodovkou, Buick Cascada má být k mání naopak výhradně s šestistupňovým „automatem“.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: