Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Jaguar F-Pace: První SUV od Jaguaru má své jméno

News

11.01.2015

Britská automobilka oznámila, že její chystaný první model kategorie SUV se bude jmenovat F-Pace. Název se odkazuje na sportovní řadu F-Type, zatímco vzhled naváže na koncept C-X17.

Dosud bezejmenný model budoucnosti, který byl dosud znám jen jako koncept C-X17, případně pod interním kódem X761, se dostane do prodeje v roce 2016. Využije hliníkovou modulární platformu, která je základem sedanu Jaguar XE, konkurovat bude stylovým sportovně střiženým SUV jako Porsche Macan nebo BMW X4.

Vzhled naváže na koncept C-X17 představený v roce 2013 na frankfurtském autosalonu. Koncept přinejmenším naznačil, že automobilka zvažuje sedmimístné provedení. Jaguar však nechce konkurovat prakticky orientovaným Land Roverům, a tak vsadí více na styl a jízdní vlastnosti než na praktické vlastnosti. Stejnou techniku využije i nový model Range Rover (typ L560), který se velikostí i cenou zařadí mezi Evoque a Range Rover Sport.

Koncept byl dlouhý 4,7 metru a měl rozvor 2,9 metru. Sériový model pravděpodobně zachová tento formát, včetně nízké stavby karoserie s výškou pouhých 1,65 m. Novinka se bude vyrábět v továrně Land Roveru v Solihullu s plánovaným odbytem 50 tisíc kusů ročně a dostane novou generaci motorů vlastní konstrukce, které se objeví již na jaře v sedanu XE.

Tagy: Jaguar, F-Pace, SUV
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: