Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volvo S60 Cross Country, tentokrát je to sedan

Premiéry

08.01.2015

Značka Volvo představuje nový S60 Cross Country. Navazuje na dlouhou tradici švédských softroadů…

Tato auta mají být článkem mezi běžným kombi a lehkým SUV a jedním z vůbec prvních svého druhu bylo již v roce 1997 Volvo V70 XC Cross Country. Právě na jeho tradici odkazuje nové Volvo S60 Cross Country, jež právě bylo představeno na autosalonu v Detroitu. Novinka navazuje na podobně koncipované kombi Volvo V60 Cross Country z loňského Los Angeles a je pro Volvo prvním vstupem do nového segmentu.

Jistě si vzpomenete na kompaktní Volvo V40 Cross Country, ale tohle je něco úplně jiného. S60 Cross Country je totiž vůbec prvním softroadem ve třídě prémiových sedanů. Podobně jako V60 Cross Country je i toto S60 z výchozího typu odvozeno zvýšením podvozku o 65 mm a osazením řadou ochranných prvků v náraznících, prazích a kolem podběhů kol. Specifické jsou lité ráfky s průměrem 18, na přání 19 palců.

Pohonné jednotky budou stejné jako u staršího kombi V60 Cross Country. Jsou dvě a v obou případech bude moci zákazník vybírat mezi pohonem předních a všech kol. Zážehový T5 z rodiny moderních agregátů Volvo Drive-E dosahuje výkonu 254 koní (187 kW), osvědčený vznětový pětiválec D4 je nastaven na 190 koní (140 kW). V Evropě začnou dealeři Volva přijímat objednávky na nový sedan S60 Cross Country na počátku letošního léta.  

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: