Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Lexus GS F: vyzyvatel BMW M5 má 473 koní bez turba

Premiéry

06.01.2015

Automobilka Lexus představila svůj supersedan GS F. Impozantní vůz svoji premiéru oslaví na nadcházejícím autosalonu v Detroitu…

S ohledem na velikost a určení modelu Lexus GS F se srovnání s BMW M5 vysloveně nabízí. Nový Lexus GS F sice svým výkonem na slavného matadora nedosáhne, ovšem nemusel se snížit k dopingu v podobě přeplňování a vystačil si s atmosférickým plněním. Pod přední kapotou se tak nachází pětilitrový osmiválec s výkonem 473 koní (348 kW) a točivým momentem 527 Nm, přičemž jeho mnichovský konkurent dává ve standardním naladění 560 koní (412 kW) a točivý moment 680 Nm.

Výrobce však slibuje speciálně odladěný podvozek a diferenciál TVD s vektorováním točivého momentu a přednastavenými režimy Standard, Slalom a Track. Převodovka je osmistupňová samočinná s možností manuálního řazení. Nový Lexus GS F vyniká agresivně pojatou přídí s ohromnou šestiúhelníkovou maskou chladiče zasahující většinu čelní stěny karoserie. Samozřejmostí jsou rozměrné postranní otvory pro přístup vzduchu k chladičům i hlavní světlomety sestavené ze zdrojů LED.

Za zmínku u nového Lexusu GS F stojí také rozšířené přední blatníky, navazující nástavce prahů a difuzor v zadním nárazníku podtržený dvěma páry vyosených koncovek výfuků. Decentní tečkou za celkovým stylingem jsou specifické devatenáctipalcové ráfky a odtrhová hrana na víku zavazadlového prostoru. Interiér je čalouněn dvoubarevnou kůží a Alcantarou s metalickými dekory a kontrastním stehováním.

Tagy: Lexus, GS, F, GS F, Detroit
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: