Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

VW turbo up! s motorem 1.0 TSI se představí už v květnu

Tajné projekty

04.01.2015

Již za pár měsíců se Volkswagen up! dočká rychlé verze s přeplňovaným tříválcem. Alespoň to tvrdí ověřené zdroje z brazilského zastoupení automobilky.

Myšlenky na hot hatch odvozený od Volkswagenu up! pobídla sama automobilka už před třemi lety, když na frankfurtském autosalonu v roce 2011 ukázala koncept GT up!, který velmi realisticky propojil karoserii modelu up! s prvky modelů GTI – mimo jiné zploštělým volantem, károvanými sedadly a dvojicí koncovek výfuku.

Od té doby realizaci tohoto projektu nic konkrétního nenapovídalo. Vzhledem k technickému zázemí německé automobilky je konstrukčních překážek málo, na druhé straně ale stojí smysluplnost takového modelu – například konkurenční Renault pro malý zájem ukončil prodej podobně zaměřeného Twinga RenaultSport.

Z Brazílie však nyní přichází zprávy, které zní až nečekaně konkrétně. Místní pobočka automobilky podle neoficiálních informací v květnu zahájí výrobu sériové verze, která by se měla jmenovat turbo up! (případně T up!). S označením GTI se tedy zřejmě nepočítá, označení by mělo respektovat pojmenování jiných verzí modelové řady – např. e-up!, eco up! nebo cross up!

Použitý motor není žádným tajemstvím, nasazení přeplňovaného tříválce 1,0 l TSI se přímo nabízí. Běžný up! má totiž pod kapotou jeho atmosférickou verzi (44 nebo 55 kW), provedení s turbodmychadlem (70 nebo 81 kW) právě zahajuje svoji kariéru ve faceliftovaném Polu. Malý Volkswagen by měl dostat slabší verzi, případně o pár kilowatt posílenou.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: