Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Šéf Nismo: Performance parts budou, na zbytek si počkejte


31.12.2014

Vyzpovídali jsme Motohira Matsumuru, šéfa divize Nismo u Nissanu, a pokusili se z něj vytáhnout nějaké zajímavé informace.

Pan Matsumura se však ukázal být protřelým lišákem a nic tajného neprozradil. No nic, jak říká, budeme si muset počkat. Zvlášť Nismo verze takového X-Trailu by mohla být opravdu zajímavá!

Autohit: Jak dlouho trvá vývoj Pulsaru Nismo ze sériové verze a kolik lidí je do něj zapojeno? 

Matsumura: Určitá čísla samozřejmě máme v ruce, avšak nemohu přesně odpovědět, protože vůz je zatím stale ve fázi konceptu. Přesná čísla budu moci vašim čtenářům dát až v momentě, kdy se model dostane do sériové výroby.

Autohit: Co od Pulsaru Nismo očekáváte? Bude srovnáván s těmi nejlepšími světovými hot hatchi. Pokusíte se například zaútočit na rekord na Nürburgringu? 

Matsumura: To v tento okamžik nemohu komentovat.

Autohit: Nyní uvedete verzi Nismo pro Pulsar, existují také speciální silnější verze modelů Note a Micra. Na povrch prosakují informace o tom, že svou ostrou verzi Nismo by měly mít v podstatě všechny modely a tak by nás zajímalo, zda uvažujete či už dokonce pracujete o ostrich verzích na bázi modelů Qashqai nebo dokonce X-Trail?

Matsumura: Vím, že je to velmi zajímavé téma, nicméně nemohu vám k tomu nic říci. Snad jen…počkejte a uvidíte.

Autohit: Kolik vozů Nismo sjede ročně z výrobních linek? 

Matsumura: U běžnějších modelů jsme na desítkách tisíc kusů za rok, speciální projekty či edice se samozřejmě vyrábějí ve velmi omezené míře, tam jsme na desítkách či stovkách kusů.  

Autohit: Pod značkou Nismo nabízíte širokou paletu tuningových dílů. Jaký je váš plán na evropském trhu, budete (třeba po vzoru BMW performance) nabízet i jednotlivé díly, nebo zůstanete u výroby a prodeje hotových aut?

Matsumura: Samozřejmě, není to jen o prodeji hotových aut. Díly máme a pokud bude poptávka, budeme je nabízet ve větší míře než dosud.

Autohit: A poslední otázka, dost možná nejzáludnější: jaký vůz ze třicetileté historie Nisma je váš nejoblíbenější?

Matsumura: Tak tohle není záludné ani troche. Mým favoritem je GT-R Nismo!

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…

Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: