Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Malá změna pro VW, velké zlepšení pro řidiče: Okna v Up!u se dají ovládat z jednoho místa

News

19.12.2014

Levná auta z principu vyžadují kompromisní řešení. Volkswagen se ale u svého modelu Up! rozhodl to nejkřiklavější z nich odstranit.

Ovládat elektrické stahování pravého okna jen ze dveří spolujezdce není komfortní řešení. To dobře ví i majitelé Volkswagenu Up! (nebo Škody Citigo), kteří se musí z místa řidiče pokaždé natahovat na druhou stranu. Tomu je ale nyní konec, německá automobilka v tichosti změnila panel na řidičových dveřích, který nově obsahuje dva spínače.

Změna byla zavedena do výroby bez jakéhokoliv oficiálního oznámení, na německém webu výrobce se už ale objevily první dva obrázky. Kdy se stejného vylepšení dočkají i sesterské modely Škoda Citigo a Seat Mii je proto vlastně jen otázkou času.

Současně s tím se také mírně mění struktura nabídky. Stylová verze Cross up! bude nově na přání dostupná také s robotizovanou převodovkou, která byla dosud vyhrazena jen běžným provedením. A na některých trzích se systém stop-start stává součástí standardní výbavy. To ale přinejmenším v této chvíli není případ českého trhu, u nás má samočinné vypínání motorů jen plynový Up! 1,0 l CNG.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: