Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Využití nanotechnologie pro automobily

PR

15.12.2014

Nanotechnologie je oblast vědy a průmyslu, která se zabývá atomy a jejich strukturou. Především pak dokáže manipulovat s jednotlivými atomy a měnit jejich vlastnosti.

Autor:PRFoto:PR

Ještě donedávna byla tato technologie známá pouze v laboratořích a vědeckých pracovištích. Pracovalo se na jejím vývoji a rozšiřovala se oblast jejího působení. V současnosti již dosahuje opravdu vynikajících vlastností a může se využívat i v automobilovém průmyslu.

Nanotechnologie pro každý automobil

Zjednodušeně řečeno, nanotechnologie se dá popsat tak, že dokáže měnit savé materiály v nesavé a doslova odpuzuje vodu. Dokáže tak chránit povrchy mnoha materiálů před vlhkostí a znečištěním. Impregnace této látky je označována také jako tekuté sklo. Využít jí můžete jako tekuté stěrače, ochranu autolaku, disků a ráfků. Každý druh využití si nyní detailně popíšeme.

Na vývoj a výrobu produktů se specializuje firma NanoConcept!

Nanotechnologie je stále velmi specifickým oborem a odvětvím. K výrobě produktů z této technologie je zapotřebí velké množství odborných znalostí a také zázemí. Proto se najde jen velmi málo společností, které v této oblasti působí. A ještě méně společností, které dokáží nabídnout ty nejlepší produkty s opravdu vynikajícími vlastnostmi. Jednou z mála specializovaných společností je NanoConcept. Konkrétním odvětvím této společnosti je chemická nanotechnologie a produkty jsou ověřeny mnoha testy i používáním zákazníků.

Tekuté stěrače ocení řidiči nejvíce

Tekuté stěrače z nanotechnologického přípravku ocení řidiči při jízdě nejvíce. Ovlivňují totiž samotnou pohodlnost jízdy. Každý řidič asi poznal, jaké to je, když za silného deště není vidět z auta ani na přední část vlastní kapoty. Velký podíl na tom má samotná intenzita deště, ale má také čas, za který je voda schopna odtéct ze skla, a to, jak po něm stéká. Většinou voda na neupraveném čelním skle vytvoří souvislou vrstvu, přes níž samozřejmě není nic vidět. Stačí ale aplikovat neviditelné nano stěrače a vše se ihned změní. Na povrchu bude vytvořena hydrofobní vrstva, která odpuzuje vodu. Kapky jsou ihned po dopadu odpuzovány a mnohem rychleji odtečou pryč. Sklo tedy zůstává prakticky suché i bez zapnutí klasických stěračů. Skla upravená tekutými stěrači navíc mnohem snadněji zbavíte nečistot a námrazy.

Jak funguje ochrana laku?

Ochrana laku pomocí nanotechnologie je vysoce účinná a velmi jednoduchá. Hlavní funkcí této aplikace je zabránění usazování vody a jiných nečistot na povrchu automobilu. Větší nečistoty, jako je ptačí trus, hmyz a bahno se pak dají odstranit mnohem snadněji. A jak se nano ochrana autolaku správně aplikuje, aby měla co největší účinnost? Doporučujeme využít celé sety produktů pro ochranu laku na autech. Tyto sety obsahují i prostředek pro odstranění vosku a silikonu. To je zapotřebí udělat před samotnou aplikací nano přípravku. Pak aplikovat nano přípravek, který vytvoří dokonale lesklý a hladký povrch. Téměř okamžitě po aplikaci se stává karoserie automobilů odolná proti nejen proti zašpinění, ale i proti působení chemikálií, vyblednutí způsobené UV zářením. Autolak je pak chráněn i proti kartáčům v myčce nebo působení posypové soli.

Stejným způsobem lze chránit i ráfky a disky

Ráfky a disky jsou vystavovány znečištění ještě mnohem více než samotná karoserie. Zde působí mnohem více posypové soli, kamínky a běžné znečištění vozovek. Disky se také špiní brzdným prachem z kol, který vytváří nevzhledné žluté a černé zbarvení. I v této oblasti je možné využít produkty nanotechnologie. Ochrana disků a ráfků na chemické bázi nanotechnologie dokáže vytvořit perlový efekt řídkých a mastných tekutin. Mastnota se nerozprostře po celém obvodu kola, nýbrž se z ní vytvoří malé kapky. Kola se tak od běžných nečistot čistí sama, ale při větším znečištění je stačí pouze otřít hadříkem. Ochrana kol a disků se aplikuje pomocí rozprašovače, takže velmi snadno a přesně.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: