Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škoda Superb III (2015): Vše, co o ní víme

Tajné projekty

09.12.2014

Na jaře vyjede do světa třetí novodobá generace Škody Superb. Ve spolupráci s německými kolegy jsme už nyní zjistili zajímavé podrobnosti a odhalili roušku tajemství.

Světová premiéra nového Superbu je naplánována na březen 2015, kdy se koná autosalon v Ženevě. Nová generace opět nabídne dvě karosářské verze, liftback se ovšem vzdá unikátního dvojitého otevírání pátých dveří – dostane klasické řešení po vzoru Octavie. V nové generaci mu bude samozřejmě sekundovat kombi. Design bude odvozen od konceptu VisionC.

Novinka bude opět větší než sesterský Volkswagen Passat, délka proto může dosáhnout až 4,9 metru. Z Passatu pochází také technika příštího Superbu, i když některé speciality si Volkswagen (alespoň prozatím) nechá pro sebe.

 

Motory od 88 do 206 kW, čtyři verze 4x4

Základní motor bude novou generací 1,4 l TSI, zachová si parametry 92 kW a 200 Nm. Nad něj se postaví silnější varianta se 110 kW a 250 Nm. Superb se dále dočká 1,8 l TSI (132 kW) z Octavie, 2,0 l TSI (162 kW) z Octavie RS a vrcholného 2,0 l TSI s 206 kW – ten má za úkol nahradit dosud nabízený šestiválec.

Naftovým základem bude 1,6 l TDI s 88 kW a 250 Nm, následovaný 2,0 l TDI ve verzích 110 kW/340 Nm a 140 kW/400 Nm. Superdieselu z Passatu, který má 176 kW a 500 Nm, se Superb podle našich informací nedočká. I tak si ale nejsilnější naftové provedení pořádně polepší: o 15 kW a rovných 50 Nm.

Dva naftové a dva benzinové motory dostanou pohon všech kol. U všech výkonových verzí bude možné zvolit převodovku DSG (v některých případech bude standardně).

 

Tři různé alternativní pohony

Škoda chystá novou generaci Superbu GreenLine. Jeho kombinovaná spotřeba klesne ze 4,3 na 3,7 l/100 km. Později se přidá také verze s pohonem na CNG a automobilka již dříve potvrdila, že pro Superb chystá také hybridní pohon.

 

První Škoda s adaptivními tlumiči

Škoda opět nabídne čtyři stupně výbavy, patrně si zachovají názvy Active, Ambition a Elegance. Nad nimi bude stát luxusní provedení Laurin & Klement. Nabídka nadstandardních prvků se rozšíří o takové, které Superb dosud nenabízel (zadní parkovací kamera), i ty, které budou mít u Škody premiéru (adaptivní tlumiče DCC).

Další novinkou mezi škodovkami bude systém sledování mrtvého úhlu a s ním související asistent, který upozorňuje na projíždějící auta při vycouvávání z řady vozidel. Superb se samozřejmě dočká i asistentu pro jízdu v pruzích a adaptivního tempomatu – obojí nabízí už dnes Octavia.

V budoucnu se dočkáme také nasazení plně digitálního přístrojového štítu, který už nabízí Audi TT a Volkswagen Passat. Superb si ale bude muset na tuto vymoženost ještě nějakou dobu počkat.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: